Giyim Zevki Nasıl Oluşur

Giyim Zevki Nasıl Oluşur

09 Mayıs 2021

Giyim zevki bir insan hakkında oldukça fikir verebilen bir zevktir. Giyim zevki bireyin duygularını, fikirlerini yansıtabilir. Giyim zevki insanın tek kelime etmeden dış dünyaya kendiyle ilgili mesaj vermesinin en kestirme yollarından biridir.

 Giyim Zevki Neden Önemlidir?

 Giyim zevki insanın kendini dış dünyaya tanıtabilmesi, kendini ifade edebilmesi açısından son derece önemlidir. Giyim zevki dış dünyaya gösterilen, kimi zaman modayla bağlantılı olan, üzerimizde taşıdığımız imzamızdır.

 Giyim Zevki Nasıl Oluşur?

 Giyim zevki kişisel bir stil oluşturmak çoğu insana zor gelmektedir. Fakat birkaç adımda bu zorluğu aşabilir ve kendinize ait bir giyim zevki oluşturabilirsiniz. O halde giyim zevki oluştururken takip edilmesi gereken adımlara geçelim;

 1.Dışarıya Karşı Nasıl Bir İzlenim Vermek İstediğinizi Belirleyin

 Kendinize ait bir giyim zevki oluştururken karar vermeniz gereken ilk aşama kendinizi insanlara nasıl yansıtmak istediğinizdir. Dışarıdan nasıl görünmek istiyorsunuz? İnsanların aklında nasıl kalmak istiyorsunuz? Siz kimsiniz? Öncelikle bu soruları kendinize yöneltmelisiniz. Bu sorulara gerçekçi ve tatminkar cevaplar aldıktan sonra bir diğer aşamaya geçebilirsiniz.

 2. Yeni Kıyafetleri ve Stilleri Deneyin

 Sürekli denediğiniz ve alışkın olduğunuz kıyafetlerin dışında farklı kıyafetler denemekten çekinmeyin. Farklı kıyafetler denerseniz vücudunuzu daha iyi tanır ve size ne tarz kıyafetlerin yakıştığını, hangi tür kıyafetlerin vücudunuza olmadığını belirleyebilirsiniz. Bir mağazaya girdiğinizde eliniz hep aynı, alışkın olduğunuz kıyafet türlerine gidebilir. Eğer siz alışkın olduğunuz parçaları bırakıp farklı parçalara yönelirseniz vücudunuzu tanıma ve kendi stilinizi oluşturma yolunda önemli bir adım atmış olursunuz.

3.Sizi Yansıtan Bir Görüntü Oluşturun

 Kendinizi içinde en iddialı hissettiğiniz bir kombin oluşturun. Acele bir yere gitmeniz gerektiğinde ya da kombin yapamadığınızda hemen giyebileceğiniz fazladan bir kombininiz olsun.

 4. Detaylara Önem Verin

 Kombin yaparken detay çok önemlidir. Baştan aşağıya çok uğraştığınız bir kombinin niye güzel görünmediğini düşünebilirsiniz. Halbuki bir fular bile tarzınızı harikulade göstermeye yetebilir. Ya da kolunuzda şık duran bir saat sizi daha çekici ve daha güzel gösterebilir.

5.Karamsar Olduğunuz Günlerde

Moralinizin bozuk olduğu, canınızın sıkkın olduğu günler özellikle renkli kıyafetler giymeye dikkat edin. Renkli elbiseler üzerinde ki negatif enerjinin azalmasına yardımcı olacaktır. Aynaya baktığınız zaman karamsar gününüz biraz daha renklenecektir.

 Ve son olarak da acele etmeyin. Siz uğraştıkça zevkiniz oluşmaya ve kafanızda oturmaya başlayacak. Deneme yanılma yöntemiyle kendinize en güzel ve kendinizi en rahat hissettiğiniz tarzı bulacaksınız.

Blog Yazılarımız
Tümünü Görüntüle
2021 ERKEK AKSESUAR MODASI
Kış sezonu bitiyor ve yaz sezonu açılıyor. Pandemi dönemine denk gelen 2021 ilkbahar yaz sezonu biraz buruk geçip ev halleri ön planda olsa da bu yaz kullanabileceğiniz trendlerini sizler için keşfettik.
PAPYON NASIL TAKILIR
Resmi ve şık bir görünüm kazandırmaya yardımcı aksesuarlardan olan papyon , erkeklerin vazgeçilmezlerindedir. Kullanıldığı zaman gömleklerde ayrı bir şıklık yaratmakta ve iyi bir duruş sergilenmesini sağlamaktadır
KRAVAT İĞNESİ NASIL TAKILIR
Kravatların bozulmadan düzgün durması, sabitlenmesi amacıyla kravat iğnesi kullanılır. Kullanılan kravat iğnesiyle, kravatlar sabitlenir ve görsel açıdan göze daha hoş görünür.
DAMATLIK İÇİNDE NELER VAR
Smokin takımı (Ceket – Pantolon)Ata yaka gömlek (Eğlence varsa mümkünse 2 adet alınmasını tavsiye ederiz. İlerleyen saatlerde terden değiştirilmesi gerekebilir)
Giyim Zevki Nasıl Oluşur
Giyim zevki bir insan hakkında oldukça fikir verebilen bir zevktir. Giyim zevki bireyin duygularını, fikirlerini yansıtabilir. Giyim zevki insanın tek kelime etmeden dış dünyaya kendiyle ilgili mesaj vermesinin en kestirme yollarından biridir.
Hangi Genişlikte Kravat Takmalıyım
Hangi kravat çeşitlerinin trend olduğunu ve sizin için hangi genişlikte kravat modelinin bedeninize uygun olacağına dair önemli bir kılavuz olacaktır.
Kol Düğmesi Nasıl Takılır
Kol düğmesinin takılması için, gömleğin manşet kısmında delik bulunması gerekmektedir. Kol düğmesi nasıl gömleklere takılır sorusunun cevabı ise delikli gömlektir.
Takım Elbiselerin Olmazsa Olmazı Siyah Kravat
Çalıştığınız kurumda takım elbise giymek zorunlu ise ve siz klasik giyinmekten hoşlanan biri değilseniz her sabah işe giderken hazırlanmak bile ayrı bir acı verir. Tabi eğer her şartta güzel ve rahat giyinmenin püf noktasını biliyorsanız hiç bir zaman sorun yaşamazsınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.