Classic Striped Ties

Total of 323 products are displayed.
Filter
1 2 3 4 ... 7 ... 11

Kravatın tarihçesi çok eski yıllara dayanır diye söylentiler vardır. Araştırmalara baktığımızda 3.500 yıl öncelerin de kullanıldığı görülmektedir. O zamanlar da ki kullanım amaçları günümüze göre çok farklıdır. O dönem de kirden, tozdan korunmak amaçlı kullanılan kravatlar günümüz de gömleklerimizin yakasını birleştirip şık bir görünüm kazanmak için kullanılmaktadır. Eski çağlar da boyunlarına bir şey bağlamadan kimse kendini düzenli hissetmiyormuş. Şık olduklarına inanmaları için boyunlarına bağlama yapmaları gerekiyormuş. Bunlar bir rivayettir. Yani düşündüğümüzde kravatın ne kadar geçmişten geldiğini anlayabiliriz. Zaman içerisinde kravatlar da geliştirilerek farklı desenlerde çizgili kravat, desenli veya baskılı kravat gibi farklı tarzlarda ve renklerde oluşturulmuştur. Günlük olarak en çok tercih edilen modellerden biri çizgili kravat olarak bilinmektedir. Yani çizgili kravat modelleri günlük hayatta sade ve şık görünmenizi sağlar demek yanlış olmaz. Gömlekle çizgili kravat uyumu birçok kişi tarafından karar verilemeyen bir unsur olduğundan ayrıca gömlek kravat seti olarak da satışlar yapılmaktadır. Çizgili kravat seçimini kaliteli bir marka ile yapabilirsiniz. Bu fiyatı pahalı bir marka demek değildir. Kendi zevkinizle değişik kombinler de elde edebilirsiniz. Erkelerin çok aksesuar seçenekleri yoktur. Kravat ise erkekte ki en önemli aksesuardır. Doğru bir kullanım ile bu sıkıcı tarzda düşündüğünüz aksesuarları en güzel tarza getirebilirsiniz.

Kravat Seçimi;

Çizgili kravat çeşitleri çok fazla olduğundan seçmek bir hayli zor bir iştir. Çünkü çizgili kravat pek çok farklı tarzda bulunmaktadır. Erkekler özellikle renk kombinlerini ayarlayamadıkları için bu konu da oldukça zorlanırlar. Önce renk skalasından hangi gömleğe hangi renk kravatın yakışacağına bakarak fikir sahibi olmalıyız. Çizgili kravat çeşitleri ile şık bir görüntü sağlarken pek çok farklı çizgili kravat modelleri ile istediğiniz görüntüyü yakalayabilirsiniz. Eğer birbirini tamamlayan renkler kullanmak istiyorsanız tonlamalardan faydalanmanız gerekecektir. Düz gömlekler de kravat seçimi daha kolaydır. Örneğin beyaz bir gömleğin üzerine istediğiniz her rengi kombinleye bilirsiniz. Kırmızı, mavi, yeşil, siyah, pembe istediğiniz her rengi kullanabilirsiniz. Tabi ki sizin teninizin uyumu da oldukça önemli olacaktır.

Çizgili Gömlek Tercih Ettiyseniz;

Çizgili gömlek tercihlerin de kravat seçmekte herkes çok zorlanmaktadır. Çizgili gömleğe yine çizgili kravat çeşitleri ile kombin yapabilirsiniz. Ancak çizgili kravat deseninin farklı olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı desendeki çizgili kravat modelleri çok iç kapayıcı bir görüntü oluşturulabilir. Zamanla kombin yapımında özgünleşebileceğinize inanın mavi ile turuncu kombinin den korkmayın. Farklı olmaktan korkmayın. İki zıt renginin kullanımının aslın da çok değişil şık bir tarz yaratacağını bilmeniz de fayda var. Eğer renk skalanızı genişletmezseniz aynı modellerle aynı tarzda kalarak kendinizde sıkılmaya başlayabilirsiniz. Gömlek kravat kombinasyonunu en kolay şekil de yapmayı başaracağınıza eminiz. Kravatkolik olarak sizlere çizgili kravat çeşitleri ile farklı alternatifler sunarak aradığınız şık çizgili kravat modellerini sizlere sunmaktayız. Çizgili kravat her zaman dolabınızda bulunması gereken modellerdendir. Çizgili kravat modelleri için Kravatkolik.com’u ziyaret edin.

Read moreHide
Prepared by  T-Soft E-Commerce.