Hat & Beret

Total of 38 products are displayed.
249.00 TL
189.00 TL
%24 discounted
249.00 TL
189.00 TL
%24 discounted
89.00 TL
59.00 TL
%34 discounted
249.00 TL
189.00 TL
%24 discounted
249.00 TL
189.00 TL
%24 discounted
Yeni Kravatkolik - Gray - Black Men's Beret BR10
49.00 TL
19.50 TL
%60 discounted
89.00 TL
59.00 TL
%34 discounted
249.00 TL
189.00 TL
%24 discounted
249.00 TL
189.00 TL
%24 discounted
89.00 TL
59.00 TL
%34 discounted
89.00 TL
59.00 TL
%34 discounted
249.00 TL
189.00 TL
%24 discounted
89.00 TL
59.00 TL
%34 discounted
89.00 TL
59.00 TL
%34 discounted
89.00 TL
59.00 TL
%34 discounted
89.00 TL
59.00 TL
%34 discounted
Yeni Kravatkolik - Black Men's Beret BR11
49.00 TL
19.50 TL
%60 discounted
89.00 TL
59.00 TL
%34 discounted
249.00 TL
189.00 TL
%24 discounted
249.00 TL
189.00 TL
%24 discounted
249.00 TL
189.00 TL
%24 discounted
89.00 TL
59.00 TL
%34 discounted
249.00 TL
189.00 TL
%24 discounted
249.00 TL
189.00 TL
%24 discounted
249.00 TL
189.00 TL
%24 discounted
Yeni Kravatkolik - Black - Gray Men's Beret BR12
49.00 TL
19.50 TL
%60 discounted
1 2

Zamana Meydan Okuyan Şapka Modelleri

 Kış aylarında soğuk havanın etkisinden kurtulmak ve başımızı sıcak tutabilmek için şapka, kasket ve bereler en büyük yardımcımızdır. Kişinin giyim tarzını ön plana çıkaran ve kişiliği yansıtan aksesuarların başında da yine bu ürünler göze çarpmaktadır. Birbirinden farklı çeşitleri ve iddialı seçeneklerle pek çok modelde şapka, kasket ya da bere bulabilmek mümkündür.
 
Giyimine özen gösteren kişiler tarafından tercih edilen şapkalar, standart giyim ürünlerini doğru bir biçimde tamamlayan aksesuarların başında gelir. Farklı renk, model ve çeşitte gerek işlevsel gerekse stile göre kategorize edilmektedir. Kendiniz için edinebileceğiniz en ideal şapka türünü bulabilmek günümüzde oldukça kolaydır.
 
Her mevsime, her tarza ya da karaktere hitap eden şapka modelleri oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. İşlevselliği ön planda tutarak kendi tarzınıza, stilinize, yaşınıza ya da karakterinize uygun şapka modelini binlerce çeşit arasından seçebilir ve uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Şapka Modelleri

Mevsime ya da hava durumuna göre şapka modelleri kendi aralarında farklılaşır. Soğuk ve yağışlı iklimlerin hakim olduğu bölgelerde genel olarak kulakları saran yünlü modeller rağbet görmektedir. Sıcak iklimlerin hakim olduğu gölgelerde ise genellikle gözleri güneş ışınlarından koruyan modeller tercih edilir.
 
Kişinin ihtiyaçlarına, tarzına ve beğenisine göre değişiklik gösteren modeller alınan randımanı azami seviyeye çıkartmaktadır. Üretim esnasında genellikle yün, pamuklu ve polyester gibi malzemeler kullanılır. Kullanılan malzemenin türüne göre özellikler kazanan şapkalar diğer yandan çok çeşitli ebatlarda sizlere sunulur.
 
Şapka üretiminde genellikle çapı elli beş ve altmış beş santimetre arası değişen modellerin yanında ölçüleri sabit kalan modellere de yer verilmektedir. Ek olarak lastikli modeller hemen hemen herkesin kullanabileceği özgün şapkalardır.
 

Renk ve Desenlerine Göre Şapka Modelleri

Antik çağlardan günümüze dek oldukça yaygın biçimde kullanılan şapkalar, işlevselliğinin yanı sıra estetik açıdan da şıklığı simgeliyor. Çağdaş modellerle bütünleşen şapkalar geniş bir ürün skalasına sahiptir. Her tarza ve stile uygun modellerde şapkalar, benzersiz kombinler yapmaya olanak tanıyor.
 
Tarzınız ne olursa olsun hem klasik, hem spor ya da günlük giyim tarzına uygun şapka modellerine rastlayabilirsiniz. Modanın akışıyla birlikte baklava, batik, ekose gibi farklı desenler, özellikle gri, kahve, siyah ya da bej tonlar öne çıkmaktadır. Klasik tarzlara modern dokunuşlar yaparak oluşturulan şapkaların yanı sıra hala modasını koruyan ve değişmeyen modellere rastlamakta mümkündür.
 
Tarzınıza Göre Şapka Modelleri
 
Kişinin karakteri hakkında da pek çok ipucu veren aksesuarlar, aynı zamanda toplumunda bir yansımasıdır. Şapkalar ile genellikle şıklığını ön plana çıkaran, modern, estetik bir giyim stiline sahip erkeklerin vazgeçilmez aksesuarlarından biridir. Giyim tarzınız klasik, günlük, spor ya da retro olsun, tüm giyim tarzlarına uygun şapka çeşitleri hem yaz aylarında hem de kış aylarında benzersiz bir aksesuar olan şapkalarla ortaya çıkarabilirsiniz.
 
Spor stilinde bir giyim tarzı benimseyen kişiler genellikle bere türü şapkalar seçerken, klasik bir stili takip edenler kasket türündeki şapkaları tercih etmektedir. Kişinin giyimine ve kombinine göre şapka modelleri de çeşitlenmektedir. Alışverişlerinizde farklı modelleri karşılaştırabilir ve kendinize en uygun şapkayı bulabilirsiniz.
 
Kaliteli Şapka Modelleri
 
Şapka modellerinin rağbet görmesi nedeniyle piyasa da oldukça fazla çeşitte şapkalar görmek mümkündür. Fakat seçim yaparken üründe kullanılan malzemeye dikkat edilmesi gerekmektedir. Şapkalar genellikle yünlü, pamuklu, polyester ya da polar gibi kaliteli kumaş çeşitlerinden üretilmektedir. Fakat piyasa da karşınıza çıkan modellerde çoğu kez kaliteli kumaşlara rastlamazsınız.
 
Kullanılan şapka modelinin öncelikle nefes alan yapıdaki bir kumaştan üretilmesi gerekmektedir. Naylon içerikli üretimlerden sağlığınız açısından kaçınmalısınız. Bu tip kumaşlar nefes alma etkisi olmadığından dolayı başınızı ve kulaklarınızı sıcak tutacak olsa da, cildinizin nefes almasını engellediğinden dolayı kaşıntı, terleme, alerji gibi problemlere yol açar. Hatta daha ileri düzeylerde saçlarınızın dökülmesine dahi yol açmaktadır.
 
Şapka Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
 
Tarih sayfalarından günümüze kadar karşılaştığımız şapka modelleri soğuk ve yağışlı havalardan korunmanın yanı sıra önemli bir aksesuar olarak da ön plana çıkıyor. Toplumda kimi zaman inanç, kimi zaman meslek grupları ya da statü simgesi olan şapkalar kültürel hayatın vazgeçilmezleri olarak dikkat çekiyor. Tarihi şapka modelleri dönemsel olarak yeniden hayat bularak modaya yön veriyor.
 
Şapka seçimlerinde yaşadığınız bölgenin mevsimsel özelliklerine dikkat etmeniz gerekiyor. Soğuk ve yağışlı bölgelerde bere ve üretimine göre yünlü kasket seçimleri yapmak ve kulaklarınızı havanın etkisinden korumak oldukça önemlidir. Diğer yandan kullandığınız şapkanın başınıza tam oturması ve koruması gibi işlevleri de yerine getirmesi gerekiyor. Tabi ki şıklık oldukça önemli ama şapkanın işlevselliğini yerine getirmesi özellikle kış aylarında daha da önemli bir hal alıyor.
 
Şapka seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli özellik ise üretilen kumaşın kalitesidir. Pamuklu, yün ya da polar kumaşlar genel olarak cildinizin nefes almasını sağlar. Böylece terleme, kaşıntı, alerji ya da saç dökülmesi gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşmazsınız.
 
Asaletin ve Modanın Simgesi Şapkalar
 
Geçmişten günümüze özellikle erkeklerin en çok tercih ettiği aksesuarlardan biri olan şapkalar asaletin ve modanın simgesi haline geldi. Her tarza ve giyim stiline uygun seçeneklerle erkeklerin şıklığına şıklık katıyor. Farklı kullanım alanları sahip olan modeller günümüze entegre edilerek modaya yön veriyor. Kimi zaman takım elbiselerin üzerine, kimi zaman spor giyim tarzına kimi zaman da günlük giyimle bütünleşerek oldukça hoş bir gürünüm kazanılmasını sağlıyor.
 
Dikkatleri üzerinize çekmek ve diğer insanlardan farklı olduğunuzu göstermek için kullanılan aksesuarların başında şapkalar gelir. Kombinlerinizde kullandığınız şapkalar hem karakterinizin hem de stilinizin bir yansımasıdır. Bu yansıma ne kadar bakımlı, şık ve modern bir kişiliğe sahip olduğunuzu gözler önüne serer.
 
Bere Modelleri
 
Soğuk kış günlerinde başı ve kulakları korumak için tercih edilen önemli bir aksesuardır. Farklı modelleri ve şık tasarımlarıyla öne çıkan bereler, herkes tarafından tercih edilmektedir. Özellikle kulakları kapatan el örgüsü bere modelleri rağbet görmektedir.
 
Estetik açıdan farklı seçeneklerle modellenen bereler, soğuk havanın ve rüzgarın olumsuz etkilerine karşı koruyucu bir işlev üstlenmektedir. Bunun yanı sıra oldukça geniş bir yelpazesi olan bere modelleri arasından tarzınıza ve stilinize uygun bir bere bulmak da mümkündür.
 
Bere Modelleri ve Alternatifleri
 
Erkeklerin özellikle kış günlerinde tercih ettiği aksesuarlardan biri olan bereler oldukça geniş bir skalaya sahiptir. Boyunluklu berelerden lastikli modellere, cırt cırtlı berelerden kulaklıkla berelere kadar pek çok modelde bere bulmanız mümkündür. Klasik tasarımların yanı sıra tarzınızı ortaya çıkaracak yazılı ya da desenli modeller tüm kıyafetlerle tam uyumlu olarak kullanılabiliyor.
 
En çok rağbet gören modelleri ise kıvrılmayacak biçimde tasarlanan düz modellerdir. Bahar aylarında da tercih edilebilen bu modeller, genellikle koyu renklerde tasarlanıyor. Modern olmasının yanı sıra fazla sıkı olmayan gevşek modeller ise rahat bir kullanım kolaylığı sağladığı için tercih ediliyor. Askeri tarzdaki bere modelleri ise salaş ve spor giyimin vazgeçilmez aksesuarlarından biri haline geldi. Asker berelerinden esinlenerek tasarlanan bu bere modelleri oldukça şık bir görünüm kazandırırken, kişinin dikkatleri üzerine çekmesini de sağlıyor.
 
Bere Modelleri Tasarımları
 
Bere çeşitleri pek çok farklı malzemeden üretilerek mükemmel bir koruma sağlıyor. Özellikle yünlü modellerde tasarlanan örgü bereler baş ve kulak bölgesini sıcak tutmak için kusursuz bir işlev görüyor. Yüksek kalite malzeme ya iplerden yapılan bereler büyük bir titizlikle uzun ömürlü kullanım amacıyla üretiliyor.
 
Yünlü örgü modeller ve trikonun yanı sıra sentetik kumaşlarla da üretilen ürünler etkili sonuçlar veriyor. Pamuklu, polar ya da yünlü bereler ise en çok rağbet gören ürünler arasında yer alıyor. Bu malzemelerle üretilen ürünler cildin nefes almasını sağlarken aynı zamanda terleme ve kaşınma gibi etkilerin görülmesine engel oluyor. Kullanıcıların en çok şikayetçi olduğu tüylenme sorunu gibi etkiler görülmediği gibi, kalite her daim ön plana çıkıyor.
 
Renk ve Desenlerine Göre Bere Modelleri
 
Berenin asıl işlevi başınızı ve kulaklarınızı soğuk havaların etkilerinden korumaktır. Fakat işlevselliğinin yanı sıra tarzınıza hitap eden ve şıklığınızı yansıtan bir model olması da önemlidir. Özellikle örgü olarak tasarlanan bereler pek çok örgü modelini bünyesinde barındırır. Düz, haroşa, pirinç, kalbur ya da patika gibi pek çok farklı modelde örgüye bere modellerinde rastlayabilirsiniz.
 
Çift ya da tek renkli bereler ise modellerin daha fazla ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Tarzınıza ve giyim seçeneklerinize göre kombinleyeceğiniz renklerde bere seçimleri yapmak en doğrusu olacaktır. Her renge uyum sağlayan siyah, beyaz, lacivert ya da kahve tonları özellikle spor giyime sahip kimselere ayrı bir şıklık kazandırmaktadır.
 
Erkekler İçin Bere Seçenekleri ve Özellikleri
 
Erkek modasının popüler kış aksesuarları arasında olan bereler, günlük giyimin tamamlayıcı aksesuarlarından biridir. Artık bahar aylarında da kullanımına rastladığımız bu benzersiz aksesuar özellikle baş ve kulak bölgesini korumak için üretilmektedir. Aniden değişen hava durumunun etkisinden sadece baş ve kulaklar değil, aynı zamanda saçlarda etkilenmektedir. Berenin amacı bu etkileri minimuma düşürmektir.
 
Yalnızca işlevselliği değil aynı zamanda erkeklerin kendi tarzına ve stiline uygun bir bere edinmesi de gerekmektedir. Sonuçta dış görünümüne önem veren erkeklerin için şıklık öncelik kazanır. Günümüzde neredeyse her giyim tarzına uygun üretilen bereler arasından seçim yapmak kolay değil. Fakat kişinin kendisine has ve benimsemiş olduğu bir tarzı varsa bu seçim oldukça basite indirgenecektir. Fiyatları da göz önünde bulundurduğumuzda bir değil birden fazla bere sahibi olmak stilinizin daha fazla ön plana çıkmasını sağlar.
 
Tarzınıza Göre Bere Modelleri
 
Herkesin beğendiği ve benimsediği bir tarzı vardır. Bu tarz aynı zamanda kişinin karakterini de gözler önüne sermektedir. Klasik bir görünüm asaleti simgelerken, salaş bir görünüm ise rahatlığınıza ne kadar önem verdiğinizi gösterebilir. Tarzınız her ne olursa olsun uygun bir bere modeli bulmanız oldukça kolaydır.
 
Günümüzde pek çok farklı desende, modelde ve renkte bere modelleri piyasaya sürülmektedir. Kendinizi hangisiyle daha şık, hoş ve rahat hissediyorsanız o modele sahip olmalı ve seçimlerinizde berenin işlevine de önem vermelisiniz. Bere modellerinde yoğun olarak kullanılan düz renkler, özgün desenleri ile sizin tarzınıza hitap ediyor.
 
Tamamlayıcı Bir Aksesuar
 
Şapka modelleri her mevsim tarzınızı ve şıklığınızı ön plana çıkaran bir moda aracıdır. Şapka dendiğinde ise ilk akla gelen kasket ve bere modelleridir. Kendinize özgü bir tercih yaparak şıklığınıza şıklık katabilir ve kimliğinizi yansıtabilir hatta kimi zaman işe biraz gizem katmak için kullanabilirsiniz. Kullandığınız şapka modeli bir bakıma sizi öne çıkarmaktadır. Modern ve klasik türde seçeceğiniz herhangi bir model toplum içerisine kendinizden ne kadar emin olduğunuzu gösterecektir.
 
Şapkalar herhangi bir kıyafeti bile değiştirip, başkalaştırabilir. Tamamlayıcı bir aksesuar olmasından dolayı oldukça sıradan bir giyimi bile eksiksiz görünür bir hale dönüştürmektedir. Sadece işlevsellik ya da tarzınızı değil aynı zamanda yüzünüzü de şekillendirecektir. Uzun bir yüze sahipseniz kasket türü şapkalar, kısa ya da yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz geniş bereler seçerek daha modern bir görünüme sahip olabilirsiniz.

 

Read moreHide
Prepared by  T-Soft E-Commerce.