Hangi Genişlikte Kravat Takmalıyım

Hangi Genişlikte Kravat Takmalıyım

07 Mayıs 2021

 Hangi kravat çeşitlerinin trend olduğunu ve sizin için hangi genişlikte kravat modelinin bedeninize uygun olacağına dair önemli bir kılavuz olacaktır.

 Moda daima değişir. Tarzlar her geçen yıl farklı bir yöne gidiyor. Kravatın genişliği ise sizin zevkinize göre değişkenlik gösterebilir. Kravatın genişliği nasıl ölçülür derseniz; kravatın uç kısmında üçgen alanın son kısmında soldan sağa ölçmeniz gerekecek. Kravat modelleri 5cm’den başlamaktadır. Şu an kravat modellerinde dünyanın kullandığı maksimum genişlik 8 cm’dir. Sizin için en uygun kravat modelini bulmak için incelemeniz gereken bir yazı hazırladık.

Vücut Tipinizi Düşünün

İnce Vücut Tipli Erkeklere Öneriyoruz

   Göğüs genişliği ve dar gövdesi olan 5cm olan dar kravat kullanmalıdır. İnce yapılı bir erkeğe geniş kesim bir kravat çok uygun olmayacak ve gövdesinin büyük bir bölümünü kaplayacaktır. Çok ince kravatlar erkeklerin kendine olan güvenini de temsil etmektedir.

İnce kravatlar için desen önermek gerekirse bizim tercihimiz düz veya kendinden desenli olan kravatlar olmadır. Şal Desen ya da motif desen kravatlar 5cm olarak üretildiğinde kaba bir görünüm oluşmakta ve desen kravata tam olarak oturmamaktadır.

Ortalama Vücut Tipli Erkeklere Öneriyoruz

   Ortalama bir vücut yapısına sahipseniz dünya sizin etrafınızda dönüyor demektir. 5 ile 8 cm arasında her genişlik size uygun olacaktır. Bundan sonra seçim sizin istediğiniz modeli seçebilirsiniz. Sportif olduğunuz günler örgü kravatlar sizin için güzel bir seçenek olacaktır.

Geniş Vücut Tipli Erkeklere Öneriyoruz

   Geniş bir vücut yapısına sahipseniz klasik stil bir kravata ihtiyaç duyacaksınız. Bir vücut geliştirmecisi ya da tonton bir amca iseniz ince kravatlar takım elbiseniz içerisinde iyi görünmeyebilir. Genişliği 7.5 cm – 8 cm arasında seçmenizi öneririz. Ancak bu genişlikten daha geniş bir kravat kullanacak olursanız modanın dışına çıkmış olursunuz. Eğer 8 cm’den büyük kravatlarınız varsa onları bir kenara kaldırın. Birkaç yıl içerisinde tekrar kullanacağınıza eminiz.

Ceket Yaka Genişliği Önemlidir

Ceket yaka genişliği neden önemlidir? Bir erkek kravatını her zaman yaka genişliğine göre kullanmalıdır. Geniş yakalı bir cekette dar kravat uyumsuz olacaktır. Aynı şekilde Dar yakalı bir cekete geniş bir kravat uyumsuzdur.

Blog Yazılarımız
Tümünü Görüntüle
2021 ERKEK AKSESUAR MODASI
Kış sezonu bitiyor ve yaz sezonu açılıyor. Pandemi dönemine denk gelen 2021 ilkbahar yaz sezonu biraz buruk geçip ev halleri ön planda olsa da bu yaz kullanabileceğiniz trendlerini sizler için keşfettik.
PAPYON NASIL TAKILIR
Resmi ve şık bir görünüm kazandırmaya yardımcı aksesuarlardan olan papyon , erkeklerin vazgeçilmezlerindedir. Kullanıldığı zaman gömleklerde ayrı bir şıklık yaratmakta ve iyi bir duruş sergilenmesini sağlamaktadır
KRAVAT İĞNESİ NASIL TAKILIR
Kravatların bozulmadan düzgün durması, sabitlenmesi amacıyla kravat iğnesi kullanılır. Kullanılan kravat iğnesiyle, kravatlar sabitlenir ve görsel açıdan göze daha hoş görünür.
DAMATLIK İÇİNDE NELER VAR
Smokin takımı (Ceket – Pantolon)Ata yaka gömlek (Eğlence varsa mümkünse 2 adet alınmasını tavsiye ederiz. İlerleyen saatlerde terden değiştirilmesi gerekebilir)
Giyim Zevki Nasıl Oluşur
Giyim zevki bir insan hakkında oldukça fikir verebilen bir zevktir. Giyim zevki bireyin duygularını, fikirlerini yansıtabilir. Giyim zevki insanın tek kelime etmeden dış dünyaya kendiyle ilgili mesaj vermesinin en kestirme yollarından biridir.
Hangi Genişlikte Kravat Takmalıyım
Hangi kravat çeşitlerinin trend olduğunu ve sizin için hangi genişlikte kravat modelinin bedeninize uygun olacağına dair önemli bir kılavuz olacaktır.
Kol Düğmesi Nasıl Takılır
Kol düğmesinin takılması için, gömleğin manşet kısmında delik bulunması gerekmektedir. Kol düğmesi nasıl gömleklere takılır sorusunun cevabı ise delikli gömlektir.
Takım Elbiselerin Olmazsa Olmazı Siyah Kravat
Çalıştığınız kurumda takım elbise giymek zorunlu ise ve siz klasik giyinmekten hoşlanan biri değilseniz her sabah işe giderken hazırlanmak bile ayrı bir acı verir. Tabi eğer her şartta güzel ve rahat giyinmenin püf noktasını biliyorsanız hiç bir zaman sorun yaşamazsınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.