Kol Düğmesi Nasıl Takılır

Kol Düğmesi Nasıl Takılır

05 Mayıs 2021

   Kol düğmesinin takılması için, gömleğin manşet kısmında delik bulunması gerekmektedir. Kol düğmesi nasıl gömleklere takılır sorusunun cevabı ise delikli gömlektir.Kol düğmesinin alt kısmında bulunan uzun parça deliğin içerisinde geçirilip altında ki mekanizma kapatılmadır. Bu işlem uygulanınca kol düğmesi siz istemediğiniz sürece gömleğinizden çıkmayacaktır.

 

Neden Kol Düğmesi Kullanılır

   Fark yaratılmanın her dönem içerisinde önemli olduğu ve kaliteli şıklığın küçük dokunuşlarla sağlanması bakımından gün geçtikçe daha çok talep görmekte olan kol düğmesi, smokin ve damatlık gibi özel günler içerisinde kombin tamamlama olarak kullanılmaktadır. Özel günler içerisinde kullanılan taşlı modellerin yanında günlük hayatın içerisine de işleyen kol düğmesi daha spor modelleri ile birlikte karşımıza çıkarak zarif bir ayrıcalık olduğunu göstermektedir. Özel olarak sipariş edilebilmesi ve üzerine isim, amblem, resim baskı veya işleme yapılması seçenekleri ile birlikte kişiselleştirilebilen kol düğmeleri, bu özelliği ile de birlikte öne çıkarak özel ve farklı hediye arayanlar için harika bir fikir olarak gösterilmektedir.

Kol Düğmesi Neyi Sembolize Eder

   Kol Düğmesi üretilmeye başladığı 13.yüzyıldan bugüne dek itibar, güç ve zenginlik göstergesi olmuştur. Lüks ve taşlı kol düğmeleri olarak bakımlı erkekler tarafından statü sembolü olarak görülmektedir.

Takım Elbise Kol Düğmesi Nasıl Seçilir

  Takım elbise ile kol düğmesi kullanmak isterseniz öncelikle takım elbisesinin kol boyunu gömleğin manşetinin yarım karış üstünde bitmelidir. Çünkü takım elbisenin kolu manşetten uzun olursa kol düğmesi gözükmeyebilir.

  Kol düğmesini seçerken o günkü psikolojiniz oldukça önemlidir. Kendinizi iyi hissediyor ve havanız yerinde ise taşlı kol düğmesi modellerini tercih edebilirsiniz. Klasik ve kendinden desenli modellerde takım elbisenizi tamamlayacak niteliktedirler.

  Renk seçimi ise takım elbiseniz ile uyumlu olabilir. Eğer gömlek seçiminiz beyaz olursa artık kol düğmenizin ön plana çıkmaması için hiçbir gerekçe kalmamıştır.

Blog Yazılarımız
Tümünü Görüntüle
2021 ERKEK AKSESUAR MODASI
Kış sezonu bitiyor ve yaz sezonu açılıyor. Pandemi dönemine denk gelen 2021 ilkbahar yaz sezonu biraz buruk geçip ev halleri ön planda olsa da bu yaz kullanabileceğiniz trendlerini sizler için keşfettik.
PAPYON NASIL TAKILIR
Resmi ve şık bir görünüm kazandırmaya yardımcı aksesuarlardan olan papyon , erkeklerin vazgeçilmezlerindedir. Kullanıldığı zaman gömleklerde ayrı bir şıklık yaratmakta ve iyi bir duruş sergilenmesini sağlamaktadır
KRAVAT İĞNESİ NASIL TAKILIR
Kravatların bozulmadan düzgün durması, sabitlenmesi amacıyla kravat iğnesi kullanılır. Kullanılan kravat iğnesiyle, kravatlar sabitlenir ve görsel açıdan göze daha hoş görünür.
DAMATLIK İÇİNDE NELER VAR
Smokin takımı (Ceket – Pantolon)Ata yaka gömlek (Eğlence varsa mümkünse 2 adet alınmasını tavsiye ederiz. İlerleyen saatlerde terden değiştirilmesi gerekebilir)
Giyim Zevki Nasıl Oluşur
Giyim zevki bir insan hakkında oldukça fikir verebilen bir zevktir. Giyim zevki bireyin duygularını, fikirlerini yansıtabilir. Giyim zevki insanın tek kelime etmeden dış dünyaya kendiyle ilgili mesaj vermesinin en kestirme yollarından biridir.
Hangi Genişlikte Kravat Takmalıyım
Hangi kravat çeşitlerinin trend olduğunu ve sizin için hangi genişlikte kravat modelinin bedeninize uygun olacağına dair önemli bir kılavuz olacaktır.
Kol Düğmesi Nasıl Takılır
Kol düğmesinin takılması için, gömleğin manşet kısmında delik bulunması gerekmektedir. Kol düğmesi nasıl gömleklere takılır sorusunun cevabı ise delikli gömlektir.
Takım Elbiselerin Olmazsa Olmazı Siyah Kravat
Çalıştığınız kurumda takım elbise giymek zorunlu ise ve siz klasik giyinmekten hoşlanan biri değilseniz her sabah işe giderken hazırlanmak bile ayrı bir acı verir. Tabi eğer her şartta güzel ve rahat giyinmenin püf noktasını biliyorsanız hiç bir zaman sorun yaşamazsınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.