бутоньерка

Итого 55 продукт отображается.
Фильтр

Mercan Renk Yaka Çiçeği YC165

49,00 TL

Yavru Ağzı Taşlı Yaka Çiçeği YC164

49,00 TL

Fuşya Taşlı Yaka Çiçeği YC163

49,00 TL

Turkuaz Özel Tasarım Yaka Çiçeği YC182

69,00 TL

Turkuaz Yaka Çiçeği YC250

69,00 TL

Kırmızı Yaka Çiçeği YC283

69,00 TL

Lacivert Yaka Çiçeği YC241

69,00 TL

Lacivert Yaka Çiçeği YC267

69,00 TL

Kiremit Yaka Çiçeği YC281

69,00 TL

Altın Sarı Yaka Çiçeği YC268

69,00 TL

Pembe Yaka Çiçeği YC266

69,00 TL

Lacivert Yaka Çiçeği YC277

69,00 TL

Sarı Yaka Çiçeği YC259

69,00 TL

Turkuaz Yaka Çiçeği YC255

69,00 TL

Sarı Yaka Çiçeği YC247

69,00 TL

Mavi Yaka Çiçeği YC370

49,00 TL

Yeşil Yaka Çiçeği YC372

49,00 TL

Lacivert Yaka Çiçeği YC385

49,00 TL

Yeşil Yaka Çiçeği YC379

49,00 TL

Pembe Yaka Çiçeği YC393

49,00 TL

Pembe Yaka Çiçeği YC352

49,00 TL

Fuşya Yaka Çiçeği YC341

49,00 TL

Pembe Yaka Çiçeği YC375

49,00 TL

Pembe Yaka Çiçeği YC364

49,00 TL

Pembe Yaka Çiçeği YC389

49,00 TL

Pembe Yaka Çiçeği YC359

49,00 TL

Lacivert Yaka Çiçeği YC392

49,00 TL

Pembe Yaka Çiçeği YC377

49,00 TL

Lacivert Yaka Çiçeği YC374

49,00 TL

Fuşya Damatlık Yaka Çiçeği YC470

49,00 TL

Mavi Damatlık Yaka Çiçeği YC471

49,00 TL

Sarı Damatlık Yaka Çiçeği YC469

49,00 TL
1 2

Yaka Çiçeği Nasıl Takılır?


Yaka çiçeğinin nasıl takıldığı değişiklik göstermektedir. Bu çiçekler takım elbisenin sol yakasına takılmalıdır. Bazen yaka çiçeklerinin takım elbisenin cebine konduğu uygulamalar da görülebilmektedir. Ancak bu tarz bir uygulama doğru değildir.

Genelde deniz kıyısında yapılan ve bohem havası olan düğünlerde kravat ya da papyon takılmadan da bu aksesuarlar uygulanabilir. Bu da şık bir görünüm elde etmenin kolay yollarından bir tanesidir. Bazen de direkt takım elbisenin yeleğine iliştirilebilmektedir. Bu tarz bir uygulama da doğru bir uygulamadır.

Aynı kurallar sadıç yaka çiçeği için de geçerlidir. Yaka çiçekleri özellikle son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Önceleri damatlar yaka çiçeği yerine gelinin çiçeği ile uyumlu mendil kullanırlardı. Ancak günümüzde bunların yerini gelinin çiçeği ile uyumlu olan yaka çiçeği almıştır.

Yaka çiçeği kullanımı çok daha klas bir görümüm kazandırmaktadır. Bunun yanında damat ile gelinin daha uyumlu ve estetik durmasına imkan sağlamaktadır. Yaka çiçeği düğün fotoğraflarında çok daha güzel bir görünüm elde edilmesine de sebep olmaktadır. 

Bu tarz ürünler bazen damadın erkek akrabaları ve yakın arkadaşları tarafından da sadıç yaka çiçeği olarak takılmaktadır. Sadıç yaka çiçeği ile damadın takmış olduğu yaka çiçekleri farklılık göstermektedir.

Sadıç yaka çiçeği farklı modellerde ve desenlerde olabilir. Bazen sadıç yaka çiçeği yerine farklı aksesuarlarda kullanılabilmektedir. Sadıç yaka çiçeği yerine kullanılan aksesuarlar da düğün konseptine uygun olarak seçilir. 

Yaka Çiçeği TarihçesiDamat yaka çiçeği son zamanlarda oldukça popüler olsa da aslında orta çağdan beri sürdürülen bir gelenektir. Özellikle 17. yüzyılda savaşa giden erkekler eşlerinin saklamış olduğu gelinlik çiçeklerinden bir parça alarak zırhlarına takarlardı. Bu şekilde bu çiçeklerin kendilerine uğur getirdiğine ve kötülüklerden koruduğuna inanırlardı.

Bu dönemde Fransa'da da evlenecek olan çiftten kötü ruhların uzak olması için düğüne gelen tüm erkek misafirler yakalarına çiçek takardı. Günümüzde ise bu gelenek hala damatlar tarafından devam ettirilmektedir. Gelin çiçeğinden bir tutam damat yaka çiçeği olarak kullanılmaktadır. 

Yaka Çiçeği Ne Amaçla Kullanılır?Yaka çiçeği geleneği çok eski yıllardan beri uygulansa da günümüzde çok daha popüler bir hal almıştır. Haliyle erkekler de damatlık ile uyumlu bu aksesuarların arayışına girebilirler. Aslında yaka çiçeği damatlıkla uyumlu olmak zorunda değildir. Gelin çiçeği ile uyumlu olması sağlanarak gelin ile damadın bir bütün içinde olması sağlanmaktadır.

Damatlık ile yaka çiçeği kullanmayı düşünen erkeklerin bu hususta damatlıklarında kravat kullanmaları önerilir. Çünkü yaka çiçeği çok dikkat çekici bir aksesuardır. Papyon ya da fular gibi ürünler de fazlaca dikkat çektiği için yaka çiçeği ön plana çıkarmak adına kravat kullanmak çok daha doğru olacaktır. 

Özellikle damatlar için önemli olan bu aksesuar alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus bunun gelin çiçeği ile uyumlu olmasıdır. Günümüzde pek çok modern ve farklı yaka çiçeği bulmak mümkündür. 

Yaka Çiçeği Kimler Tarafından Takılabilir?Damat yaka çiçeği öncelikli olarak damadın takması gereken bir aksesuardır. Ancak günümüzde gelin ile damat tarafından erkekler damat yaka çiçeği takmayı tercih edebilirler. Bunun yanında bazen damadın yakın arkadaşlarına da damat yaka çiçeği takılmaktadır. 

Ancak damadın diğer misafirlerden ayırt edilebilmesi için damat yaka çiçeği farklı renk seçilmektedir. Bu da genellikle gelin çiçeği ile uyumlu olmaktadır.

Takım elbiseye iliştirilmiş damat yaka çiçeği oldukça şık ve estetik bir görünüm sunmaktadır. Bu sebeple çoğu damat artık bu tarz ürünleri takmayı tercih etmektedir.

Takım Elbise İle Uyumlu Yaka Çiçeği

Aslında damat yaka çiçeği takım elbise ile uyumlu olmak zorunda değildir. Çoğunlukla damat yaka çiçeği seçimleri gelin çiçeği ile ya da düğün konsepti ile uyumlu olarak seçilmektedir. Bazen düğünlerde konsepte uygun olarak damat yaka çiçeği yerine farklı aksesuarlar da kullanılabilmektedir. Örneğin, deniz ve kumsal temalı bir diğer damat yakasına deniz kabuğu ya da denizyıldızı da takılabilir. Bu da hoş bir görünüm elde edilmesini sağlayacaktır. 

Damat Yaka Çiçeği İle Gelin Çiçeği Uyumu Nasıl Sağlanmalıdır?

Damat yaka çiçeği seçmenin en kolay yolu kesinlikle gelin çiçeğinden bir tutam hazırlatmaktır. Eğer gelin buketinde kekik, biberiye, sukulent gibi farklı çiçekler kullanılıyorsa böyle bir durumda damatların kullandığı aksesuarlar da aynı şekilde hazırlanabilmektedir.

Aslında gelin buketinden hazırlanan damat yaka çiçekleri çoğunlukla gelin buketinin küçük bir örneği şeklinde hazırlanabilmektedir. Evlendiğiniz mevsime uygun çiçeklerin seçilmesi oldukça hoş bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.

Özel Tasarım Yaka Çiçeği

Günümüzde bazı damatlar bu özel günde yaka çiçeklerinin de özel olmasını istemektedir. Özel tasarım yaka çiçekleri ile şık bir görünüm elde etmek mümkündür. Sadıç yaka çiçeği de aynı şekilde tasarlanabilir. Mevsimine göre hazırlanan çiçekler ile oldukça şık bir görünüm elde etmek mümkündür.

Yaka çiçeği seçilirken bu çiçeklerin oldukça hafif ve çok kalabalık olmamasına dikkat etmek gerekmektedir. Kalabalık bir görünüm şıklıktan ziyade insanların gözlerinin yorulmasına neden olabilir.

Aynı şekilde sadıç yaka çiçeği de mevsim çiçeklerinden yapılmalıdır ve ağır bir malzeme kullanılmamalıdır. Çünkü sadıç yaka çiçeği iğne ile sol yakaya tutturulduğundan dolayı ağır olması durumunda yakanın büzülmesine ve kötü bir görünüm oluşmasına sebep olabilir.

Yaka Çiçeği Tasarımları

Farklı şekillerde yaka çiçeği modelleri bulmak mümkündür. Günümüzde canlı çiçeklerden bu ürünler yapılabildiği gibi yapay çiçekler ya da çeşitli kumaşlar ile de farklı modelleri üretilmektedir. Özellikle sadıç yaka çiçeği için bu modellerin tercih edilmesi çok daha avantajlı olacaktır. Böylelikle farklı davet organizasyonlarında takım elbiseler ile bu yaka çiçekleri tekrar tekrar kullanılabilir. 

Çoğu insan günümüzde artık bu tarz yaka çiçekleri kullanmayı tercih etmektedir. Taşlı ve değişik kumaşlar ile üretilen bu yaka çiçekleri takım elbise ile oldukça şık bir bütünlük oluşturmaktadır. 

Bir davette yaka çiçeği takmayı düşünüyorsanız o zaman kravat ile uyumlu bir aksesuar tercih edebilirsiniz. 

Yaka Çiçeği Fiyatları

Bu tarz modeller değişik malzemelerden yapılabilmektedir. Canlı çiçek kullanılabileceği gibi kurutulmuş ya da yapay çiçek kullanmak da mümkündür. Bu aksesuarların popüler olması sebebi ile artık pek çok model üretilmektedir. 

Yaka çiçeği fiyatları üretildiği malzemeye ve markaya göre değişkenlik gösterir. Canlı bir çiçekten yapılan bir ürün ile kurutulmuş bir çiçekten yapılan ya da kumaştan yapılan ürünün fiyatı aynı değildir. 

Yaka Çiçeği Seçimi

Aslında bu farklı aksesuarların seçiminde damadın pek bir seçeneği yoktur. Çünkü gelin çiçeği ile uyumlu bir çiçek takması istenmektedir. Ancak önemli bir davette ya da organizasyonda takılan yaka çiçeklerinin modelleri ve desenleri seçilebilir.

Örneğin yakaya takılmış şık bir pembe gül romantik bir görünüm kazanılmasına sebep olur. Daha canlı renklerde seçilen bu aksesuarlar ile daha dikkat çekici bir görünüm elde etmek mümkündür.

Çoğu erkek şık ve sade bir görünüm için daha sade ve çok renkli olmayan modelleri tercih edebilirler. Açık renk bir takım elbise giyilecekse o zaman çok koyu bir çiçek takmak yerine daha soft bir model tercih etmek gerekir.

Eğer konseptli bir düğüne davetli olarak gidecekseniz o zaman konsepte uygun değişik modellerini de değerlendirebilirsiniz.

Yaka Çiçeği Aksesuarlarında Çiçek Seçimi

Yaka çiçeği takacak olan kişilerin seçtiği çiçekler de oldukça önemlidir. İster yapay ister canlı çiçek olsun renklerin ve modellerin pek çok farklı anlamı vardır ve insanlar üzerinde farklı etkiler yaratabilir.

Örneğin aksesuar olarak kırmızı gül tercih edilmesi kişiye oldukça romantik bir hava katacaktır ve davetteki çoğu insanın ilgisini çekecek bir modeldir. Kış mevsiminde bir davete gidilecek ise kırmızı gül yanına frenk üzümü ya da kokina ilave edilerek sıra dışı ve şık bir görünüm elde etmek mümkündür. Bunun yanında kullanılacak farklı malzemeler ile sade ama şık bir görünüm elde edilebilir.

Bunun yanında yaka aksesuarı olarak en çok kullanılan çiçekler arasında orkide, lavanta, lale gibi diğer çiçekler de yer almaktadır. Bu çiçeklerin yanına biberiye, kekik gibi bitkiler de iliştirilerek hoş bir görünüm elde etmek mümkündür.

Birbirinden Şık Yaka Çiçeği Modelleri

Farklı yaka takıları modelleri bulmak mümkündür. Günümüzde talebin çok fazla olması sebebi ile birbirinden farklı yaka aksesuarları modelleri üretilmektedir. Özellikle krem tonlarında ve hasır ipler ile yapılan modelleri bohem bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Takım elbise ile kravat ya da papyon gibi aksesuarlar takılmayacaksa bu tarz yaka çiçekleri ile çok şık görünüm elde etmek mümkündür. Bu tarz modeller özellikle kumsal düğünlerinde ya da kır düğünlerinde de tercih edilebilmektedir.

Klasik Yaka Çiçeği Modelleri

Klasik bir tarzı olan erkekler seçecekleri farklı çiçek modellerinin de klasik bir görünümü olmasını isteyebilirler. Klasik yaka aksesuarı modelleri garanti şıklığı getirir. Klasik yaka aksesuarı modellerinde özellikle gül, karanfil gibi çiçekler sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun yanında bu çiçeklerinin yanına eklenmiş cipso çiçeği de çok fazla tercih edilmektedir. Oldukça klasik olan bu modeller garanti bir şıklık sunmaktadır.

Bu nedenler risk almak istemeyen erkekler tarafından çok sık yaka aksesuarı olarak kullanılmaktadır. Bazı yaka çiçekleri el yapımı olduğu için fiyatları da ciddi oranda değişiklik gösterebilir. Çünkü bu modeller için oldukça emek ve zaman harcanmaktadır. Ancak düğün de sadıç ve diğer akrabaların takacağı yaka çiçekleri toplu olarak alındığında bazı indirimler de yapılabilmektedir.

Gösterişli Damat Yaka Çiçeği

Bazı damatlar yakasına taktığı aksesuarlar konusunda oldukça cesur olabiliyor. Neredeyse gelin buketi büyüklüğünde damat yaka çiçekleri farklı bir görünüm kazanmak isteyen damatlar için ideal. Bu tarz yaka çiçeklerinin yapımında büyük ve gösterişli çiçek kullanımı tercih edilmektedir.

Buna şu şekilde bir örnek verilebilir. Beyaz papatya ve pembe bir gülden hazırlanmış yaka aksesuarlarına eklenen yeşil yapraklar damat kravatı ile uyumlu tonlarda seçilebilmektedir. Bu görünüm oldukça şık ve dikkat çekicidir. 

Yaka çiçeklerinin nasıl takıldığı merak konusu olabilir. Bu aksesuarlar çengelli iğne veya topuzlu iğneler ile kolay bir şekilde takılabilmektedir.

Sukulent Çeşitlerinden Damat Yaka Çiçekleri

Bazen gelin ve damatlar farklı tarzda çiçekler kullanmayı tercih edebilirler. Günümüzde gelin buketi olarak sukulentler de sıklıkla kullanılmaktadır. Bu bitkiler yeşil ve sağlıklı görünümleri ile gelin ve damada doğal bir şıklık katar. Sukulentler ile oluşturulmuş bir gelin çiçeğinin benzerinden damada yaka aksesuarı yapılması oldukça şık bir görünüm elde edilmesini sağlayacaktır. 

Renkli Damat Yaka Çiçekleri

Farklı renklerde birbirinden güzel pek çok çiçek çeşidi vardır. Bu çiçekler ile de damat yaka çiçeği oluşturmak mümkündür. Gelin çiçeklerinin canlı renklerden tercih edilmesi ile yaka çiçekleri de oldukça canlı ve farklı çiçek modelleri ile yapılabilir.

Canlı renkli çiçekler ile hazırlanmış olan yaka çiçekleri damatların gösterişli bir görünüm kazanmasını sağlar. Oldukça şık olan bu modeller aynı zamanda oldukça iddialıdır. Farklı bir görünüm kazanmak isteyen gelin ve damatlarımız bu modelleri tercih edebilir.

Bunun yanında farklı organizasyonlarda da bu dikkat çekici modeller sıklıkla kullanılmaktadır. Takım elbise ile şıklığınıza şıklık katmak için canlı renklerdeki yaka çiçeklerini tercih edebilirsiniz.

Sade ve Şık Damat Yaka Çiçekleri

Özellikle gri ve lacivert damatlıklar ile farklı tonlarda kır çiçekleri ile hazırlanmış yaka çiçekleri çok uyumlu olmaktadır. Bu modeller pek gösterişli olmasa da oldukça asil ve şık bir görünüme sebep olur.

Eğer gelin çiçeğinde kır çiçekleri kullanılacaksa damat yaka çiçeklerinde de bu çiçekler tercih edilebilir. Bunun yanında sadıçlar da bu şekilde kır çiçekleri ile sade ama oldukça şık bir görünüm elde edebilirler. 

Fantezi Çiçekler İle Yaka Çiçeği

Çoğu kişi artık yaka çiçeklerinde yapay çiçekleri tercih etmektedir. Bunun en önemli nedeni de bu modellerin hem şık durması hem de tekrar tekrar kullanılabilmesidir. Farklı kumaşlar, boyalar, boncuklar, kurdela ile değişik fantazi yaka çiçekleri yapmak mümkündür.

Bu modeller diğer yaka çiçekleri modeline göre de daha uygun fiyatlıdır. Farklı şekil ve büyüklüklerde çiçeklerden yaka çiçekleri yaparak değişik tasarımlar elde etmek mümkündür.

Yaka Çiçeği Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yakaya takılan çiçeklerin kullanımında öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken konu bu çiçeklerin kravat ile kullanılmasıdır. Papyon ya da fular çok dikkat çekici aksesuarlar olması nedeni ile yaka çiçekleri kullanmak doğru değildir. 

Yaka aksesuarı uygulamasının da doğru bir şekilde yapılması gerekir. Bu aksesuarların takım elbise ceketinin sol yakasına takılması gerekmektedir. Bazen yaka çiçekleri takım elbisenin cebine iliştirilir. Ancak bu uygulama doğru değildir.

Takım elbise ile kravat ya da papyon kullanılmayacaksa da yaka çiçekleri ile şık bir görünüm elde edilebilmektedir. Daha bohem görünümlü düğünlerde bu tarz daha çok tercih edilmektedir.

Yazın yapılan düğünlerde bazen damatlar ceket giymeyi tercih etmezler bunun yerine yalnızca takım elbisenin yeleğini giyerler. Yaka çiçeği takım elbise yeleğine de aynı şekilde uygulanmaktadır. 

Yaka Çiçeği Hangi Durumlarda Kullanılır?

Yakaya takılan çiçekler özellikle düğünlerden aşina olduğumuz bir durumdur. Bu da damatların gelin buketi ile uyumlu yaka çiçekleri takması ile olmaktadır. Ancak düğünde gelin ile damadın yakın erkek akrabaları da yakalarına çeşitli aksesuarlar takabilirler. 

Bunun dışında çeşitli davet ve organizasyonlarda da yaka çiçeği takılarak şık bir görünüm elde etmek mümkündür. Ancak bu aksesuarları takmak için illa özel bir gün olmasına gerek yoktur.

Şıklığına önem veren erkekler dilerlerse günlük yaşamlarında da yakalarına çiçekler takabilirler. Pek çok farklı yaka aksesuarı arasından tarzınıza en uygun olanları kolay bir şekilde seçebilirsiniz. Yaka çiçekleri erkeklerin hem şık hem de romantik bir görünüme sahip olmalarına neden olur.

Çok eski zamanlardan günümüze gelen bu uygulama şüphesiz erkeklerin şık görünmesinde büyük bir etkene sahiptir. Yaka çiçekleri ile isterseniz dikkat çekici bir görünüm elde edebilir isterseniz daha sade bir şıklık yaratabilirsiniz.

Yaka aksesuarları takarken en dikkat edilmesi gereken konulardan biri de dengenin iyi bir şekilde sağlanmasıdır. Her şeyden önce kişinin seçimini kendine yakıştırması oldukça önemlidir. Bunun yanında seçilen yaka aksesuarlarının göz yormaması ve dikkat dağıtmaması da oldukça önemlidir.

 

Читать далееСпрятать
Prepared by  T-Soft E-Commerce.