KRAVAT İĞNESİ NASIL TAKILIR

KRAVAT İĞNESİ NASIL TAKILIR

11 Mayıs 2021

Kravat İğnesi Nasıl Takılır

   Kravatların bozulmadan düzgün durması, sabitlenmesi amacıyla kravat iğnesi kullanılır. Kullanılan kravat iğnesiyle, kravatlar sabitlenir ve görsel açıdan göze daha hoş görünür. Sadece bunun için tercih edilmeyen ürünün, kravata ayrı bir şıklık kazandırmak amacıyla da kullanımı yapılır. Tercih edilecek kıyafetlere hem şıklık hem de resmi bir havayı kazandırma konusunda etkilidir. Yalnızca kravatlarda değil, sabitlemek istediğiniz farklı tip kıyafetler içinde kullanabilirsiniz.

 Kravat İğnesi Nereye Takılır

   Kravat iğnesini, kravatın üst kısmına takmanız daha doğru olur. Fakat istediğiniz, rahat edebileceğiniz bölümlerine de takmanız mümkündür. İğnenin en doğru yere takılması, hem görünüm hem de kullanışlılık açısından son derece önemlidir. Bu yüzden kravat iğnesini kullanacak olanların, düğüm yerinin en az 7-8 cm aşağısına takmaları gerekecektir. Kravatın hareket esnasında oynamasını istemiyorsanız o zaman kravatın arka kısmında iğneyi kullanmanız mümkündür.

   Kravat iğnesinin takımının en doğru yeri, gömleğin üçüncü-dördüncü tarafı olması en ideal olanıdır. Böylelikle kravatlarınızda oynamalar, bozulmalar olmaz ve rahat şekilde kullanımının olmasını sağlamaya başlarsınız. Gömlek 3.4. düğmesi olarak belirleyip takmış olduğunuz kravat iğneniz, ceket giyseniz bile rahatlıkla görülebilecektir.

 Kravat İğnesi Ne İşe Yarar

   Kravat iğnesi, kravatı sabitlemek amacıyla kullanılan bir üründür. Kravatın oynamasını engeller ve daha sorunsuz bir şekilde kullanmanızı sağlar. Yalnızca bu konuda bir katkı sağlamadığı gibi şıklık açısından da hoş bir görünüm kazandırır. Resmi bir havanın hakim olmasını isteyen kişilerde, kravatlarına iğne kullanmaktadır.

   Kravat iğnesinin kullanılmadığı bir durumda, öne eğilme sırasında kravatınızda sarkacaktır. Kravatın kendinizden önce eğilmesini önlemek amacıyla iğne kullanımlarına başvurabilirsiniz. Fakat kravatlar için tercih edeceğiniz iğnelerinde, seçimlerini doğru şekilde yapmalısınız. Şimdilerde daha çok şıklık sağlamak amacıyla tercih edilen bu iğnelerin, farklı farklı çeşitlerini bulabilmeniz mümkündür. Son derece şık diyebileceğimiz bir aksesuar aparatı olarak bilinir. Birçok kişinin artık aksesuar olarak tercih etmiş olduğu önemli aparatlardan biridir. Kravatla gömleğin birbirine çok kolay bir şekilde tutturulmasını sağlamış olacaktır. Çok kolay bir kullanıma sahip olmasından dolayı sizlerde gönül rahatlığıyla kullanımlarınızı yapmanız mümkün olur.

 Kravat İğnesi Nasıl Kullanılır

   Kravat iğnesini kullanacak olanlarında, nasıl kullanıldığını bilmesi gerekir. Çünkü son derece önemli olduğundan dolayı kullanımlarının dikkatli şekilde yapılması gerekir. Kullanacak olan kişinin dikkatli bir tutum sergilememiş olması, iğnenin fayda sağlamasını engellemenize neden olacaktır. Kravat iğnesini takarken en çok dikkat etmeniz gereken hususlardan biri, iğneyi çok yukarı kısma takmanızdır. Bu insanların çok sık şekilde yaptığı hatalardan biri olarak göze çarpmaktadır. Kravat iğneniz için en doğru olan yerin gömleğin üçüncü veya dördüncü kısmı olduğunu bilmelisiniz. Bu yüzden kullanacak olanların çok yukarıya takmamaları gerekir. Bir diğer dikkat edilmesi gerek husus ise kravat iğnesinin arka kısmında bulunan tırtıklı bölgenin kravatın kumaşına zarar vermemesi için yavaş ve dikkatlice takıp çıkarılmasıdır. Arka kısmın tırtıklı olma sebebi ise, kravatı baskı ile sıkıştırarak iğnenin aşağıya kaymasına engel olmaktır.

   Doğru bir kullanım yaptığınız taktirde ise her ne kadar ceket giyseniz bile iğneniz görülecektir. Kravat iğnesini takarken, sağdan sola doğru kullanmaya mutlaka dikkat edin. Kullanıcıların bir sonraki dikkat etmesi gereken adımlardan biri ise kravat iğnesinin, kravattan kesinlikle geniş olmaması olacaktır.

 Kravat İğnesi Modelleri

   Hem rahatlık hem de şıklık göstergesi aksesuarlarından olan kravat iğnesinin pek çok farklı modelleri üretilmektedir. Böylelikle kravatlarınız ve gömleklerinizle uyumlu özelliğe sahip olacak modelleri kullanabilirsiniz. Nasıl bir iğne istiyor olursanız çok kolay bir şekilde aradığınız kravat iğnesi modellerini bulmaya başlamanız zor olmayacaktır. Kravatlarınız için adeta bir tamamlayıcı unsur olarak kullanılacak kravat iğnesinin istediğiniz modellerini bulabilirsiniz. Çeşit çeşit renk alternatifleri ve taşlı özelliğe sahip olan kravat iğneleri bulunur. Altın ve gümüş renklerde tasarlanmış olan kravat iğneleri en çok talep edilen aparat çeşitlerinden biridir. Figürlü kravat iğneleri ise gözlük, ok, kalem, çapa modelleri olarak tercih edilebilir.

Blog Yazılarımız
Tümünü Görüntüle
2021 ERKEK AKSESUAR MODASI
Kış sezonu bitiyor ve yaz sezonu açılıyor. Pandemi dönemine denk gelen 2021 ilkbahar yaz sezonu biraz buruk geçip ev halleri ön planda olsa da bu yaz kullanabileceğiniz trendlerini sizler için keşfettik.
PAPYON NASIL TAKILIR
Resmi ve şık bir görünüm kazandırmaya yardımcı aksesuarlardan olan papyon , erkeklerin vazgeçilmezlerindedir. Kullanıldığı zaman gömleklerde ayrı bir şıklık yaratmakta ve iyi bir duruş sergilenmesini sağlamaktadır
KRAVAT İĞNESİ NASIL TAKILIR
Kravatların bozulmadan düzgün durması, sabitlenmesi amacıyla kravat iğnesi kullanılır. Kullanılan kravat iğnesiyle, kravatlar sabitlenir ve görsel açıdan göze daha hoş görünür.
DAMATLIK İÇİNDE NELER VAR
Smokin takımı (Ceket – Pantolon)Ata yaka gömlek (Eğlence varsa mümkünse 2 adet alınmasını tavsiye ederiz. İlerleyen saatlerde terden değiştirilmesi gerekebilir)
Giyim Zevki Nasıl Oluşur
Giyim zevki bir insan hakkında oldukça fikir verebilen bir zevktir. Giyim zevki bireyin duygularını, fikirlerini yansıtabilir. Giyim zevki insanın tek kelime etmeden dış dünyaya kendiyle ilgili mesaj vermesinin en kestirme yollarından biridir.
Hangi Genişlikte Kravat Takmalıyım
Hangi kravat çeşitlerinin trend olduğunu ve sizin için hangi genişlikte kravat modelinin bedeninize uygun olacağına dair önemli bir kılavuz olacaktır.
Kol Düğmesi Nasıl Takılır
Kol düğmesinin takılması için, gömleğin manşet kısmında delik bulunması gerekmektedir. Kol düğmesi nasıl gömleklere takılır sorusunun cevabı ise delikli gömlektir.
Takım Elbiselerin Olmazsa Olmazı Siyah Kravat
Çalıştığınız kurumda takım elbise giymek zorunlu ise ve siz klasik giyinmekten hoşlanan biri değilseniz her sabah işe giderken hazırlanmak bile ayrı bir acı verir. Tabi eğer her şartta güzel ve rahat giyinmenin püf noktasını biliyorsanız hiç bir zaman sorun yaşamazsınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.