Siyah Takıma Hangi Renk Kravat

  Siyah takım elbise giyen klasik sevenler genellikle siyah ve bordo renk kravat kullanılmaktadır. Genellikle siyah takım elbise içerisine beyaz gömlek tercih edilmektedir. Beyaz gömlek siyah kravat en çok tercih edilen ikilidir.Lacivert renk dışında tüm renkler siyah takım elbise ile uyum göstermektedir. Takım elbise desensiz ise genellikle hareketli kravat desenleri tercih edilmektedir. Tercihiniz çizgili veya desenli ise genellikle sade kravat modelleri tercih edilmektedir.

  İlk kez 3500 yıl önce tarım ve çiftçilikle uğraşanların kendilerini güneşin ve soğuğun etkilerinden korumak ve boyunlarının çabuk kirlenmesini engellemek amacıyla kullanmaya başladıkları boyun bağları, günümüzde kravat adını almış ve erkeklerin vazgeçilmez bir aksesuarı haline gelmiştir. Birçok farklı model ve renk kombini ile üretilse de, her tür kıyafette olduğu gibi kravatta da siyah kravat yapısı ile yıllardır vazgeçilmez bir stil olarak erkeklerin tercihleri arasındaki yerini korumaktadır.

  Siyah kravat, genelde liberallik ve özgürlük yanlısı olan İngiliz halkı tarafından kullanıldığından dolayı zamanla liberal kravatı olarak anılır hale gelmiştir. Denizciliğiyle ünlü İngilizlerin, tarihlerindeki en ünlü amirallerinden olan Nelson’un ölümü sonrasında, cenazeye katılan birçok kişi siyah kravat takarak üzüntülerini bu şekilde belli etmişlerdir. Bu nedenle de toplumun genelince siyah kravat modelleri yas amaçlı kullanılmaya da başlanmıştır.

Siyah Kravat Nerelerde Kullanılır

  Siyah kravat modelleri günümüzde çok çeşitli anlamlar taşımaktadır. Siyah son derece modern ve kişiyi seçkin gösteren asil bir renktir. Renklerin genel özelliklerini incelediğimizde siyah rengin yas, ölüm, ciddiyet, güç ağırlık, tutku ve hüznü sembolize ettiği görülmektedir. Görüldüğü üzere genelde tercih edildiğinde kişiye ağır ve ciddi bir görüntü katan siyah renk, siyah kravat olarak özellikle iş hayatında çok sık tercih edilen bir kravat türüdür. Ciddi ve resmi iş toplantılarında özellikle tercih edilmesinin psikolojik bir nedeni vardır. İş adamları bilirler ki, ciddi anlar için takılan siyah kravat modelleri, muhataplar üzerinde olumlu bir karizma etkisine neden olmaktadır. 

  Siyah kravat fiyatları modele göre değişkenlik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse ipek kumaştan üretilen siyah kravat fiyatları biraz yüksek olabilmektedir. Buna karşın diğer kumaş türlerinin kullanıldığı siyah kravat fiyatları daha uygun olmaktadır. Kısacası siyah kravat fiyatları her bütçeye uygun olarak sunulmaktadır. Sizler de en uygun siyah kravat fiyatları çözümlerimizden yararlanabilir, şık ve iddialı kombinler yapabilirsiniz. En çok tercih edilen kravat modelleri ince siyah kravat modelleridir

  Siyah kravat ile uyumlu kıyafet tercihi nasıl olmalı diye düşündüğümüzde ise karşımıza oldukça çeşitli alternatifler çıkmaktadır. Siyah, genel olarak tüm kıyafetlerle kullanılabilen oldukça uyumlu bir renktir. Modacılar genelde kıyafetlerde stil farkı yaratmak için kontrast giyilmesini tavsiye etmektedirler. Yani örneğin aynı renk gömlek ve kravat giymenin doğru olmadığını ifade etmektedirler. Oysa çoğu modacının hem fikir olduğu durumlardan biri de, siyah rengin bu kuralın istisnası olduğudur. Dolayısıyla, siyah kravat, siyah renk gömlekler ile kullanılabildiği gibi, beyaz ve diğer açık renk gömleklerle de uyumu sağlayacak şekilde kullanılabilmektedir. Zaten son yıllarda üretilen farklı modellerde ve farklı kesimli siyah kravat modelleri ile hem çağdaş hem de ciddi ve ağır kombinler rahatlıkla oluşturulabilmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR