2015 Kol Düğmesi Modelleri 
Görünüm:
Toplam 144 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6
Toplam 144 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6

KOL DÜĞMESİ

Büyük ihtimal ile başlık hanesinde kol düğmesi yazdığını görünce hepiniz duygulanmışsınızdır. Büyük sanatçı Barış Manço tarafından, müthiş bir duyguyla dile getirilmiş olan Kol Düğmesi şarkısı ile çocukluğumuzdan itibaren aşina olduğumuz çok önemli bir erkek aksesuarıdır.

Erkek kol düğmesi ilk ne zaman kullanılmıştır diye düşündüğümüzde karşımıza çok ilginç bir bilgi çıkmaktadır. Ünlü Fransız asker ve devlet adamı olan Napolyon, komutasındaki askerlerinin kılık ve kıyafetlerine oldukça özen göstermesi ile tanınmakta idi. Bununla birlikte birçok askerinin soğuk havalarda mendil kullanmak yerine, burunlarını ceketlerine silmesinden rahatsız olan Napolyon, engelleyemediği bu durumu, ceket kollarına kol düğmesi diktirerek değiştirmeye çalışmıştı. Napolyon’un bu girişimi modacılara ilham kaynağı olmuş ve günümüze kadar gelen erkek modasında, bir tarz olarak kullanım halini almıştır.

Erkek kol düğmesi günümüzde birçok renk, model, tasarım ve şekilde yapılarak tarz yaratmak isteyen erkeklerin en önemli tercihleri arasına girmiştir. Genelde romantikliği simgeleyen kol düğmesi, tasarımcılar tarafından erkeklik ile romantiklik ve duygusallık arasındaki dengeyi tutturmaya çalışır tarzda bir denge ile üretilmeye çalışılmaktadır. Birçok kol düğmesi ince ve zarif görünmeyi sağlamakta, bununla birlikte erkeğe farklı bir hava katmaktadır. Bunu sağlayabilmek için de, klasik tarzda harfli kol düğmesi ve pirinç kol düğmesi modelleri yanında, oval modelleri de bulunmaktadır. Oldukça sevilen ve çok kullanılan taşlı kol düğmeleri de farklı detaylar barındırması ile dikkat çekmektedir.

Erkeklere Alınacak Güzel Bir Hediye Seçeneği

Erkeklere alınabilecek en güzel ve özel hediye nedir diye düşünen, erkeklere hediye almak isteyenler bu konuda bazen sıkıntı yaşamaktadırlar. Zira bayanlara göre erkeklere hediye alınırken kullanışlı olması ve işine yaraması daha makbul olmaktadır. Alınacak hediyenin erkeklerin işine yaraması gerektiğini ve kullanışlı olmasını isteyen bayanların en önemli hediye tercihleri arasında da kol düğmesi seti gelmektedir.

Erkek kol düğmesi erkek modasını takip eden kişiler için de özel bir merak konusudur. Takan kişinin karakterini yansıtan bir aksesuar olan kol düğmesinin gömleği de özel ve itinalı olarak seçilmelidir. Kol düğmesi takılan gömleklerde mutlaka manşet bulunmalıdır. Güzel tasarlanmış kaliteli bir kol düğmesi, manşet üzerine takıldığı zamanlarda nadide bir aksesuar haline gelmektedir. Bu nedenle de kol düğmeleri özel dizayn edilmiş kutularında titizlikle muhafaza edilmekte ve saklanmasına itina gösterilmektedir.

Altın ve gümüş olarak tasarlanabilen erkek kol düğmesi modellerinde en çok tercih edilen renkler siyah kol düğmesi ile lacivert kol düğmesi olmaktadır. Bununla birlikte bu renklerin uyumuyla tasarlanan farklı şekil ve çeşitlerde yapılan kol düğmeleri de oldukça revaçtadır. Bu renkte tercih edilen kol düğmeleri, açık renk gömlekler ile güzel bir kombin oluşturmakta ve tarzınızın ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Sitemizde yapacağınız kısa bir gezinti ile dilediğiniz fiyat ve tasarımlarda kol düğmelerine ve kol düğmesi seti alternatiflerine erişebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.