PAPYON NASIL TAKILIR

PAPYON NASIL TAKILIR

15 Mayıs 2021

   Resmi ve şık bir görünüm kazandırmaya yardımcı aksesuarlardan olan papyon, erkeklerin vazgeçilmezlerindedir. Kullanıldığı zaman gömleklerde ayrı bir şıklık yaratmakta ve iyi bir duruş sergilenmesini sağlamaktadır. Papyonların farklı farklı modelleri tasarlanırken, gömleklere en uygun şekilde olanları tercih edilmektedir. Renk ve model yelpazesi çok geniş olan papyonları, doğru şekilde kullanmak son derece önemlidir. Bu yüzden kullanıcıların papyon kullanımı sırasında nasıl takıldığını mutlaka bilmesi gerekir. Bu yazımızda papyon nasıl takılır, takarken nelere dikkat edilmelidir açıklıyoruz.

 Papyon Nasıl Takılmalıdır?

 Papyonları takarken, bilinçli olunması gerekir. Çünkü papyon doğru takılmadığı zaman, görüntü açısından çok hoş olmayacaktır. Doğru papyonun nasıl takılması gerektiğini merak edenler içinde şu şekilde bir sıralama yapmamız mümkün olacaktır;

İlk olarak papyonun her iki tarafını alarak, solda kalan bölüm biraz daha uzun olacak şekilde boyun bölgesinden aşağıya doğru sarkıtılmalıdır.

Sarkıttığımız uzun uç kısmı, diğer tarafını çapraz olacak şekilde üzerine doğru atmalısınız.

Daha sonrasında ise üzerinden atmış olduğunuz ucu, diğer uçla kesişmesi sağlanmalıdır. Kesişen noktanın hemen alt tarafından geçirilerek yukarıya doğru kaldırmamız yeterli olacaktır.

Belirttiğimiz bu işlemleri sırasıyla uyguladığınız zaman, doğru bir papyon takmış olursunuz. Görsel olarak bakıldığı zamanda oldukça hoş bir görüntü içerisinde olmaya başlayacaksınız.

 Papyon Nerelerde Kullanılır?

   En önemli aksesuarlardan biri olarak bilinip kullanılan papyon, kişiye ayrı bir hava vermektedir. Gömlekleri sıradanlıktan kurtararak daha hoş bir görünüm içerisinde olmasına yardımcı olur. Çeşit çeşit model ve renklere sahip olan papyonları, gömleklerinizle uyumlu hale getirmeniz mümkündür. Bu yüzden gömlekle zıtlık yaşanmaması amacıyla, bütünlük sağlayacak olan papyonların çeşitlerine yönelmeniz daha doğru olur.

Papyonu dilediğiniz her yerde sorunsuzca kullanmanız mümkündür. Fakat insanlar içinde daha yaygın olarak kullanılan yerlerden biri genellikle katıldığı davetler oluyor. Düğün, nikah, nişan, etkinlik, açılış, iş yemekleri, toplantı gibi birçok yerlerde kullanımı yapılır. Papyonlar kısaca yaşamın her alanında son derece ihtiyaca dönüşmüş en önemli ürünlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Kullanıcıların hem rahat şekilde kullanıp hem de şık olmalarına yardımcı oluyor. Aynı zamanda gideceği resmi yerlere uyum sağlayan bir aksesuardır. Gömlekleri sıradanlıktan kurtardığı gibi aynı zamanda resmiyeti yakalamanız konusunda yardımcı oluyor.

 Papyon Nasıl Gömlekte Olmalıdır?

  Papyonun gömlekte doğru şekilde durması, görünümleriniz açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden papyonların orantılı bir şekilde kullanımına olabildiğince dikkat edilmesi gerekir. Tam ölçülü şekilde ayarlanan papyonlar şıklığı sağlar. Aksi taktirde göze çok fazla hoş görünmeyecek olumsuzlukları yansıtmaya neden olacaktır. Bu gibi durumların yaşanmaması adına papyon nasıl gömlekte olmalıdır bilinmesi gerekir. Papyonun gömlekte olacağı doğru kısım, gömlek yakasının tam orta hizasında olmalıdır. Ne çok sola ne çok sağa kaymaması gerekir. Eğer ki hafifte olsa kaymalar olursa, görünüm çok fazla iyi olmayacaktır.

 

 Papyon Seçimi Nasıl Olmalıdır?

  Doğru papyon seçimi duruş açısından son derece önemlidir. Erkek giyim modası içerisinde olmazsa olmazlardan biri olan papyonu, doğru şekilde seçmelisiniz. Papyonlar, yalnızca özel davetler için değil aynı zamanda damatlıklarda bile yerini almaya başlamış bulunmaktadır. Gömlek ve takım elbiselere ayrı bir kalite ve değer kazandırmasından dolayı ihtiyaç haline dönüşmüştür. Bu denli önemli olan ürünün doğru tercihlerde bulunarak, daha iddialı hale getirilmesi mümkündür.

  Papyon seçimine geldiğinizde ilk öncellikle takım elbisenizi belirlemelisiniz. Takım elbisenizi belirlemişseniz, ona uygun renk ve modelleri seçmeniz gerekir. Kadife, desenli, renkli, sade, ata yaka, damatlık gibi birçok farklı modelleri bulunur. Bu modeller arasında, takım elbisenize en çok yakışanlarını seçmelisiniz. Böylelikle güzel bir kombin oluşturulur ve kaliteyi dışarıya yansıtma başarısı sağlanır.

Blog Yazılarımız
Tümünü Görüntüle
2021 ERKEK AKSESUAR MODASI
Kış sezonu bitiyor ve yaz sezonu açılıyor. Pandemi dönemine denk gelen 2021 ilkbahar yaz sezonu biraz buruk geçip ev halleri ön planda olsa da bu yaz kullanabileceğiniz trendlerini sizler için keşfettik.
PAPYON NASIL TAKILIR
Resmi ve şık bir görünüm kazandırmaya yardımcı aksesuarlardan olan papyon , erkeklerin vazgeçilmezlerindedir. Kullanıldığı zaman gömleklerde ayrı bir şıklık yaratmakta ve iyi bir duruş sergilenmesini sağlamaktadır
KRAVAT İĞNESİ NASIL TAKILIR
Kravatların bozulmadan düzgün durması, sabitlenmesi amacıyla kravat iğnesi kullanılır. Kullanılan kravat iğnesiyle, kravatlar sabitlenir ve görsel açıdan göze daha hoş görünür.
DAMATLIK İÇİNDE NELER VAR
Smokin takımı (Ceket – Pantolon)Ata yaka gömlek (Eğlence varsa mümkünse 2 adet alınmasını tavsiye ederiz. İlerleyen saatlerde terden değiştirilmesi gerekebilir)
Giyim Zevki Nasıl Oluşur
Giyim zevki bir insan hakkında oldukça fikir verebilen bir zevktir. Giyim zevki bireyin duygularını, fikirlerini yansıtabilir. Giyim zevki insanın tek kelime etmeden dış dünyaya kendiyle ilgili mesaj vermesinin en kestirme yollarından biridir.
Hangi Genişlikte Kravat Takmalıyım
Hangi kravat çeşitlerinin trend olduğunu ve sizin için hangi genişlikte kravat modelinin bedeninize uygun olacağına dair önemli bir kılavuz olacaktır.
Kol Düğmesi Nasıl Takılır
Kol düğmesinin takılması için, gömleğin manşet kısmında delik bulunması gerekmektedir. Kol düğmesi nasıl gömleklere takılır sorusunun cevabı ise delikli gömlektir.
Takım Elbiselerin Olmazsa Olmazı Siyah Kravat
Çalıştığınız kurumda takım elbise giymek zorunlu ise ve siz klasik giyinmekten hoşlanan biri değilseniz her sabah işe giderken hazırlanmak bile ayrı bir acı verir. Tabi eğer her şartta güzel ve rahat giyinmenin püf noktasını biliyorsanız hiç bir zaman sorun yaşamazsınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.