Filtre
Görünüm:
Toplam 130 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6
Toplam 130 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6

Kravatın tarihçesi çok eski yıllara dayanır diye söylentiler vardır. Araştırmalara baktığımızda 3.500 yıl öncelerin de kullanıldığı görülmektedir. O zamanlar da ki kullanım amaçları günümüze göre çok farklıdır. O dönem de kirden, tozdan korunmak amaçlı kullanılan kravatlar günümüz de gömleklerimizin yakasını birleştirip şık bir görünüm kazanmak için kullanılmaktadır. Eski çağlar da boyunlarına bir şey bağlamadan kimse kendini düzenli hissetmiyormuş. Şık olduklarına inanmaları için boyunlarına bağlama yapmaları gerekiyormuş. Bunlar bir rivayettir.

Yani düşündüğümüz de kravatın ne kadar geçmişten geldiğini anlayabiliriz. Günlük olarak en çok tercih edilen model çizgili kravat‘tır. Yani çizgili modeller günlük hayatta sade ve şık görünmenizi sağlayabilir. Gömlekle kravat uyumu birçok müşteri açısından zor geldiği için ayrıca gömlek kravat seti olarak da satışlar yapılmaktadır. Kravat Markaları seçimini kaliteli bir marka ile yapabilirsiniz. Bu fiyatı pahalı bir marka demek değildir. Kendi zevkinizle değişik kombinler de elde edebilirsiniz. Erkelerin çok aksesuar seçenekleri yoktur. Kravat ise erkekte ki en önemli aksesuardır. Doğru bir kullanım ile bu sıkıcı tarzda düşündüğünüz aksesuarları en güzel tarza getirebilirsiniz. Kışın oldukça fazla moda haline gelen yün kravat modellerimize de göz atabilirsiniz.  Günümüzde en çok gözde haline gelen turuncu kravat, turkuaz kravat modellerine de bakabilirsiniz. Bu renkler sizi korkutmamalı. Sektörümüz ayrıca erkek iç giyim bölümlerimize de göz gezdirmenizi öneririz.

Kravat Seçimi

Kravat seçmek bir hayli zor bir iştir. Erkekler özellikle renk kombinleri ‘ni ayarlayamadıkları için bu konu da oldukça zorlanırlar. Önce renk skalasından hangi gömleğe hangi renk kravatın yakışacağına bakarak fikir sahibi olmalıyız.  Eğer birbirini tamamlayan renkler kullanmak istiyorsanız tonlamalardan faydalanmanız gerekecektir. Düz gömlekler de kravat seçimi daha kolaydır. Örneğin beyaz bir gömleğin üzerine istediğiniz her rengi kombinleye bilirsiniz. Kırmızı, mavi, yeşil, siyah, pembe istediğiniz her rengi kullanabilirsiniz. Tabiki sizin teninizin uyumu da oldukça önemli olacaktır.

Açık Mavi Bir Gömlek Seçtiyseniz?

  • Kravatınız koyu mavi olmalıdır.
  • Turuncu kullanılabilir.
  • Kırmızı ya da bordo kullanılabilir.
  • Sade bir görünüm istiyorsanız siyah da tercih edebilirsiniz.

Çizgili Gömlek Tercih Ettiyseniz?

Çizgili gömlek tercihlerin de kravat seçmekte herkes çok zorlanmaktadır. Aslında çok zor bir şey değildir. Çizgili gömleğe yine çizgili olan bir kravat kullanabilirsiniz ama deseninin farklı olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı desendeki kravatı kullanırsanız çok iç kapayıcı bir görüntü oluşturulabilir. Zamanla kombin yapımında özgünleşebileceğinize inanın mavi ile turuncu kombinin den korkmayın. Farklı olmaktan korkmayın. İki zıt renginin kullanımının aslın da çok değişil şık bir tarz yaratacağını bilmeniz de fayda var. Eğer renk skalanızı genişletmezseniz aynı modellerle aynı tarzda kalarak kendinizde sıkılmaya başlayabilirsiniz. Gömlek kravat kombini ’ni en kolay şekil de yapmayı başaracağınıza eminiz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.