Kasket

Toplam 23 ürün görüntüleniyor.
249,00 TL
189,00 TL
%24 indirimli
249,00 TL
189,00 TL
%24 indirimli
249,00 TL
189,00 TL
%24 indirimli
249,00 TL
189,00 TL
%24 indirimli
249,00 TL
189,00 TL
%24 indirimli
249,00 TL
189,00 TL
%24 indirimli
249,00 TL
189,00 TL
%24 indirimli

8 Parça Kasket Modelleri

Günümüzde en çok tercih edilen şapka modelleri arasında kasketler ön plana çıkmaktadır. Erkek giyiminin vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan kasketler, günlük hayatta en çok kullanılan aksesuarlardan biridir. Geçmişten günümüze başlık adıyla da gelen bu şapka modeli yağışlı ve soğuk havalarda başı korumanın yanı sıra kombin oluşturmak ve şık görünmek için de kullanılmaktadır. Genellikle erkeklere özel olarak üretilen bir şapka türü olan kasketler yılın her mevsiminde tercih edilir.

Renk ve Desenlerine Kasket Şapka Modelleri

Günümüzde modayla şekillenen kasketler, farklı seçeneklerle hayat bulmaktadır. Özellikle baklava, ekose desenleri ya da tek renk olarak üretilen bu modeller daha çok siyah, gri ya da kahve tonlarında hayat bulmaktadır. Fakat modanın etkisi ve özellikle erkeklerin farklı renklere daha açık olmasıyla birlikte canlı veya pudra renklere hatta eğlenceli desenlerde de kasket türlerine yer verilmektedir.
 

Tarzınıza Göre Kasket Modelleri

Kasket şapkalar, genel olarak her tarza ve stile uyum sağlamaktadır. Renk, desen ya da modeline göre ayrışan kasketler hemen hemen her tarza uyum göstermektedir. Ayrıca uygun fiyatlardan sizlerle buluşan kasket şapkalar dört mevsim kullanıma uygun şekilde üretilmektedir. Bu sayede her mevsim hem işlevselliği açısından hem de tarzınızı ön plana çıkarmak için bu tip şapkaları tercih edebilirsiniz.
 
Giyime ayrı bir önem verilen zamanlardan beri modanın bir parçası olarak kabul gören kasketler, hala sıklıkla kullanılan ürünler olarak bilinir. Flat Cap adıyla birlikte yeniden adından söz ettirmiş olan şapkaların en çok bilinen modeli ise sekiz köşeli kaskettir. Uzun yıllardan beri ilk tercihler arasında yer alan bu model günümüzün modasına göre şekillenmiştir.
 
Zamana Meydan Okuyan Kasket
 
Avrupa ve Amerika gibi modern ülkelerde yaygın olarak rağbet gören bu şapka modeli, Anadolu kültüründe de yıllar boyu kullanılmıştır. İlk zamanlarda askerler için tasarlanan bu şapkalar savaş sonrasında halk tarafından da benimsenmiştir. Böylece moda yolunu bulmuş ve kasket şapkalar en çok tercih edilen şapka modelleri arasında yerini almıştır.
 
Zamana meydan okuyan bu model günümüzde hala kendine özgü stiliyle ön plana çıkmaktadır. Özellikle sokak stilinde kendini bulmuş ve zaman içerisinde her tarza uyum sağlamayı başarmıştır. Klasik giyimden spor giyime, retro tarzlardan urban stillerine kadar her türde kombin için ayrı ayrı kasket şapka modellerine rastlamak mümkündür.
 
Kasket Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
 
Günümüzde üretim açısından pek çok farklı modelde kasket şapka seçeneği bulunmaktadır. Fakat burada önemli olan nefes alabilen kumaşlarda üretilen kasket seçimleri yapmaktır. Genellikle pamuklu ve hasır kumaşlardan tasarlanan kasketler cildinizin ve saç diplerinizin nefes almasını sağlayarak olumsuz etkilerden kaçınmanızı kolaylaştırır. Sağlıklı bir seçim yapmak her zaman ideal olacaktır.
 
Soğuk havalar söz konusu olduğunda ise kulaklarınızı kapatan modelleri tercih etmeniz oldukça önemlidir. Tarzınızın yanı sıra kış aylarında rüzgarların etkisiyle kulaklarınızın açıkta kalması kasketin kullanım amacının dışına çıkmaktadır. Diğer yandan sıcak tutacak kumaşlardan üretilen kasket modelleri de işlevselliği yerine getirecektir.

Devamını OkuGizle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.